14 серпня 2019 року, в м. Одеса, в рамках проведення 6-ї Гамовської міжнародної конференції відбувся круглий стіл з обговорення документу SPACE VISION OF UKRAINE, 2020-2029, який готується за ініціативою Асоціації «КОСМОС».

Мета заходу – розгляд пріоритетних напрямів вітчизняної космічної діяльності з точки зору її ефективності, впливу на вирішення національних проблем, відповідність потребам користувачів.

В обговоренні взяли участь вчені в галузі астрономії, асторфізики та космології, а також представники космічної спільноти, запрошені на захід –  всього більше 50 фахівців.

Координатор обговорення – керівник комітету космічної політики та законодавства Асоціації «КОСМОС» О. Федоров проінформував про основні підходи до створюваного документу та хід його підготовки. В обговоренні виступили академіки НАН України Я. Яцків і В. Шульга, директор Миколаївської обсерваторії О. Шульга, завідувач кафедри Одеського національного університету М. Кошкін, співробітники Національного центру управління і випробувань космічних засобів та інші учасники круглого столу.

В ході дискусії висловлено підтримку ідеї вироблення документу SPACE VISION OF UKRAINE та запропоновані пропозиції щодо його змісту. Учасники обговорення заповнили запропоновану організаторами анкету та надали письмові пропозиції для розгляду робочою групою.

Проведення цього заходу стало продовженням дискусії про наше космічне майбутнє, яку було розпочато у квітні 2019 року в м. Києві на круглому столі: «Космічна діяльність у найближчій перспективі: пріоритети, сценарії, виклики».

Recent Posts
Форма зворотного зв'язку

Ви можете надіслати нам Ваші пропозиції або зауваження, через цю форму.