На початку вересня 2020 року Державне космічне агентство України взяло участь в онлайн-засіданні Міжнародної координаційної групи з дослідження космосу (ISECG).

На засіданні представники космічних відомств прийняли Додаток до «Дорожньої карти глобальних досліджень космосу», який стосується «Оновлення Сценарію дослідження поверхні Місяця».

До «Дорожньої карти глобальних досліджень космосу» увійшли можливості українського внеску до програми НАСА – «Артеміда», а також до ініціатив Європейської асоціації Місячного поселення (Moon Village Association – MVA).

Українська сторона працює над трьома основними місячними заходами:

  1. Створення електростанції для місячної бази, яка після встановлення буде живитися від сонячної енергії. Робота електростанції базується на інноваційній технології електролізу і вона може бути використана для виробництва ракетного палива в місячному базовому середовищі.
  2. Розробка кубсату, який буде знаходитись на селеноцентричній орбіті та надаватиме зображення Місяця з кількох оглядових точок, що дозволить візуалізувати рельєф місцевості та вимірювати спектральні зміни на місячній поверхні.
  3. Створення сонячно-термоелектричного генератора, призначеного для виробництва відновлюваної енергії. Генератор зможе зберігати свою функціональність за відсутності сонячного випромінювання, поглинаючи тепло з місячної поверхні.

Прийнятий Документ формулює 12 цілей на основі принципів сталого розвитку для проведення системних досліджень та започаткування елементів архітектури майбутніх Місячних баз.

Recent Posts
Форма зворотного зв'язку

Ви можете надіслати нам Ваші пропозиції або зауваження, через цю форму.