11-12 квітня 2024 р. в м. Києві відбулася спільна робоча нарада «КОСМОС В ЧАС ВІЙНИ ТА МИРУ. СТРАТЕГІЧНІ ОРІЄНТИРИ ТА ПРІОРИТЕТИ», організована Комітетом Верховної Ради України з питань економічного розвитку, Українською асоціацією високотехнологічних підприємств та організацій «КОСМОС» і Радою з космічних досліджень НАН України за підтримки Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України і Державного космічного агентства України.

В перший день, 11 квітня, представники органів державної влади, наукових установ і підприємств космічної галузі обговорили поточний стан космічної діяльності, науково-технічні компетенції у космічній сфері, існуючі бар’єри у розвитку космічної діяльності, сучасний стан регуляторної політики та космічного законодавства, базові підходи до створення концептуальних засад державної політики у сфері космічної діяльності, підходи до використання космічних технологій в національних інтересах, досвід реалізації космічних проєктів і перспективи міжнародної співпраці.

Другий день, 12 квітня, був присвячений питанням розвитку «Нового космосу» в Україні: проблемам космічних стартапів, прикладам і досвіду успішних розробок в космічній сфері, поглядам у майбутнє космічної діяльності. В обговоренні взяли участь представники органів державної влади, керівники приватних компаній, фахівці і експерти космічної сфери.

Протягом двох днів плідної роботи було надано ряд пропозицій від представників державного і приватного секторів щодо застосування і розвитку вітчизняної космічної діяльності в сучасних умовах. За результатами оброблення наданих пропозицій, формуються загальні рекомендації спільної наради, які будуть направлені відповідним органам державної влади.

Recent Posts
Форма зворотного зв'язку

Ви можете надіслати нам Ваші пропозиції або зауваження, через цю форму.