28 вересня – 1 жовтня 2021 року в Португалії відбувся головний форум аерокосмічної та оборонної галузі Португалії AED DAYS 2021. (https://aeddays.com/2021/)

В порядку денному цьогорічної конференції  були питання розвитку міжнародного співробітництва в космічній, авіаційній та оборонних сферах; інноваційні підходи та рішення забезпечення сталого стану екосистеми; питання диджіталізації та ІТ технології; перспективи і нові сфери використання безпілотних систем; залучення та моделі фінансування малого і середнього бізнесу; підготовка кваліфікованих кадрів, зв‘язок між академічною наукою та промисловістю тощо.

Цього року, у зв‘язку з карантинними обмеженнями, форум проходив у змішаному форматі.

Переважна більшість учасників приймала участь в заході у режимі он-лайн завдяки спеціальній платформі: https://live.aeddays.com/.

Крім можливості участі у пленарних та секційних засіданнях, віртуальна платформа дозволила відвідати віртуальну виставку учасників, та спонсорів заходу, серед яких, зокрема, були присутні:  AIRBUS, BAE SYSTEMS, SAAB, OGMA, BELL, DIEHL DEFENCE, D-ORBIT та багато інших.

В роботі форуму також взяли участь високопосадовці країн Євросоюзу, Єврокомісї, керівники низки міжнародних компаній, фахівці, науковці, тощо.

Загалом у заході взяли участь понад 800 учасників, що представляли більш ніж 370 компаній та установ з понад 30 країн світу.

Завдяки ініціативі Асоціацї «КОСМОС» та її представника в Португалії, Іспанії та Нідерландах Олександра Ляха, цього року на заході були представлені учасники з України.

Нашу країну представляли:

  • Асоціація «КОСМОС» – Сергій Яцков, директор;
  • KICK YOUR TECH – Наталія Наконечна, співзасновник та CEO;
  • DNIPRO SPACE CLUSTER – Євген Рокитський, Голова правління;
  • PROMIN AEROSPACE – Міша Рудоминський, CEO та Влада Березіна, Head of Business Development;
  • Дніпровський державний університет – Юрій Мітіков, керівник відділу ракетних двигунів;
  • RUN2SPACE MARKETING STUDIO – Марія Шамота, CEO.

Під час роботи AED DAYS 2021 директор Асоціації  Сергій Яцков та представник Асоціації Олександр Лях провели низку зустрічей та переговорів з метою налагодження співпраці з перспективними партнерами з Португалії, Іспанії та Німеччини.

Зокрема, були проведені зустрічі:

  • João Romana, Aerospace Consultant, Azores Mission Structures for Space (Portugal);
  • Francisco Esteves Communication Manager, AED (Portugal);
  • Marielies Becker, Sénior Project Manager Innovations, Berlin Partner für Wirtschaft und Technologie GMBH;
  • Dúlio Cláudio, Offset and Industrial Participation Manager, DIEHL DEFENCE GMBH & CO, KC (Germany).

В ході вищезазначених зустрічей, окрім презентації космічної галузі України та Асоціації «КОСМОС», обговорювалися пріоритетні напрямки розвитку двостороннього співробітництва та спільної участі в міжнародних космічних проектах і програмах.

Користуючись нагодою, Асоціація «КОСМОС»  пропонує всім бажаючим взяти участь (он-лайн або оф-лайн) в міжнародній конференції Conferência Internacional sobre a Estratégia dos Açores para o Espaço  (https://spaceazores.pt/en/), яка відбудеться 11-12 листопада 2021 року.

Мета конференції визначити регіональну стратегію розвитку космічного сектору автономії, де планується створити космічний хаб зі стартовим майданчиком для легких ракетоносіїв та ідентифікувати потенційних партнерів на національному та міжнародних рівнях, зацікавлених у співпраці.

Довідкова інформація.

Українська асоціація високотехнологічних підприємств та організацій  «КОСМОС» (Асоціація «КОСМОС», http://a-kosmos.com.ua/) – неприбуткове добровільне об’єднання підприємств, організацій,  установ та товариств усіх форм власності та відомчого підпорядкування,  які здійснюють, мають намір здійснювати або підтримують космічну  діяльність.

AED Cluster Portugal (AEDCP) – португальський авіаційний, космічний і оборонний кластер (www.aedportugal.pt), який було створено в 2016 році в якості приватної некомерційної організації. У 2017 році організація отримала від уряду Португалії знак “Стратегічний кластер національної конкурентоспроможності” в області аеронавтики, космонавтики і оборони.

Кластер об’єднує вже понад 80 організацій, створених в Португалії, і об’єднує основні зацікавлені сторони з трьох секторів, виступаючи в якості відправної точки і єдиного центру в Португалії для всіх національних і міжнародних гравців.

 

Recent Posts
Форма зворотного зв'язку

Ви можете надіслати нам Ваші пропозиції або зауваження, через цю форму.